Живот
LG официјално го најави новиот модел Vu3
Живот - Наука и технологија
Вторник, 24 Септември 2013 11:32

Најновиот модел од серијата Vu го претстави LG. Станува збор за Vu3 паметен телефон со  5.2 инчен (1280 х 960 пиксели) HD + IPS екран со размер 4:3. Ќе се напојува од моќниот четиријадрен Snapdragon 800 процесор, кој ќе работи на Android 4.2.2 (Jelly Bean).

 
Триаголен накит- накит во тренд
Живот - Стил
Вторник, 24 Септември 2013 10:42

Еден од овогодишните трендови кога станува збор за дизајн на накит се украсите вградени по пример на геометриски форми и тела. Иако круговите,квадратите и правоаголниците се присутни во голема мера сепак во блага предност е триаголникот.

 
Каква фризура сакаат мажите на жените ?
Живот - Стил
Вторник, 24 Септември 2013 10:00

Мажите не обрнуваат внимание на многу детали кои се однесуваат на изгледот на жените но за тоа дали фризурата и е убава или не и тоа како се свесни.

 
Причини за вагинален исцедок
Живот - Здравје
Понеделник, 23 Септември 2013 12:50

Секретот од родницата се нарекува вагинален исцедок. Тој може да биде густ,слаб или обилен. Бојата и мирисот варираат кај секоја жена. Ако почувствувате голем пораст на вагинален исцедок тоа може да биде причина за загриженост. Понекогаш промените во бојата или количината на вагиналниот исцедок може да биде последица на некој вид инфекција.

 
Застанете во редица доколку сакате Kenzo duks
Живот - Стил
Понеделник, 23 Септември 2013 12:12

Kenzo има проблем! Од помалку заборавената марка стигнаа до точка кога во грч се борат да обезбедат доволен број на актуелни парчиња дуксери, чија продажба станува рекордна. На секои два до три часа ,аголот каде што стојат е опустошен.

 
NEXUS 7: Ви го претставуваме еден од најдобрите Android таблети на пазарот
Живот - Наука и технологија
Понеделник, 23 Септември 2013 11:40

Nexus 7 е дефинитивно најдобриот Android таблет кој може да се најде на пазарот,особено кога во обзир ќе се земе односот на цената и можностите. Срцето на системот го сочинува SnapDragon S4 Pro на 1,5 GHz кој располага со работна меморија од 2 GB. Nexus 7 доаѓа со последната верзија на Android 4.3

 
Како да знаете кога е време за нова фризура?
Живот - Стил
Понеделник, 23 Септември 2013 11:00

Некогаш средената фризура е најдобро решение за вашата самопочит и самодоверба. Сепак многу жени се во дилема дали да ја променат својата фризура или не и често не знаат кога е најдобро време за тоа. Прочитајте како да го препознаете тој момент за промена.

 
Какви чевли ќе се носат оваа есен?
Живот - Стил
Понеделник, 23 Септември 2013 10:32

Судејќи по временските услови овие денови од есента се пред врата. Ако веќе мораме да се поздравиме со сончевите денови тогаш барем можеме да се веселиме на фактот дека повторно дојде време да прошетаме со омилените чизмички или да купиме нови.

 
Јадете тиква многу е корисна
Живот - Здравје
Сабота, 21 Септември 2013 14:09

Корисните својства на тиквата помагаат да се спречат состојби како воспаленија, камен во бубрег, депресија, кожни проблеми, паразитни инфекции, дури и рак. Но, се покажува дека малкумина од нас навистина знаат колку е тиквата корисна.

 
Темни дамки на лицето
Живот - Стил
Сабота, 21 Септември 2013 13:10

Најчесто до израз доаѓаат напролет и налето кога и изложеноста на јакото сонце предизвикува појава на нови покрај веќе постоечките.

 
Парфемот сојузник при освојувањето
Живот - Стил
Сабота, 21 Септември 2013 12:55

Предмет на истражување биле новитетите во парфемската индустрија, а испитувањето е вршено на лица од различни професии, интереси и години.

 
«ПочетокПред101102103104105106107108109110СледноКрај»

Страница 103 од 219