Живот
Смартвочот на Самсунг достапен од 25 септември
Живот - Наука и технологија
Петок, 06 Септември 2013 10:07

Паметните часовници се најжешкиот нов тренд во технологијата. „Самсунг“ влегува на пазарот со новиот „Галакси Гир“.

 
Едноставен пилинг од лимон
Живот - Здравје
Четврток, 05 Септември 2013 12:23

Пилингот е одличен beuaty совет кој треба да го правите барем еднаш неделно. Пилингот ги отстранува мртвите клетки на кожата и го спречува затворањето на брчките кои предизвикуваат брчките. Во продолжение погледнете еден едноставен и делотворен природен пилинг кој можете да го направете и во својот дом...

 
Доаѓа мала надоградба на Андроид
Живот - Наука и технологија
Четврток, 05 Септември 2013 12:18

Еден од водачите на Android тимот на Google, Sundar Pichai, постираше една необична слика од огромна Android статуа, со што е откриено името на следната верзија...

 
Причинители за срцев удар!
Живот - Здравје
Четврток, 05 Септември 2013 11:50

Сигурно многумина се прашуваат кои се најчестите причини кои можат да доведат до срцев удар. Овен претераното јадење пржена сланина, хамбургери и помфрит има уште многу други работи кои можат да бидат причинители за срцев удар.

 
Најтренди чизми за есен и зима
Живот - Стил
Четврток, 05 Септември 2013 11:14

Иако во комодата за облека веројатно се уште ви стојат сандалите и летните чевли,вреди да се знае какви чизми не очекуваат во продавниците. Оваа сезона најизразен тренд кога станува збор за чизмите,се чизми над колена.

 
Во мода се предимензионирани капути во пастелни бои
Живот - Стил
Четврток, 05 Септември 2013 10:40

Како што ни се гледа по модните писти оваа есен ќе се носат предимензионирани капути или јакни во пастелни бои.

 
Здравствени предности на маслото од кикирики
Живот - Здравје
Среда, 04 Септември 2013 11:53

Ова масло е со потекло од  Средна Америка и е широко распространето во европските и азиските земји. Денес маслото од кикирики се користи во многу земји не само за готвење туку и за правење на некои лекови.

 
Michael Kors чанти за есен
Живот - Стил
Среда, 04 Септември 2013 11:20

Оваа сезона меѓу најбараните модели на чанти секако ќе бидат оние од линијата на големиот Michael Kors.

 
Совети за метеоропатите
Живот - Здравје
Среда, 04 Септември 2013 11:02

Промената на времето, особено во пролетниот и есенскиот период делува негативно  на голем број луѓе од различни возрасти, пред се на средовечните жени.

 
Колку часа спиење ни се потребни?
Живот - Здравје
Вторник, 03 Септември 2013 12:02

Научниците постојнао се обидуваат да го истражат сонот бидејќи тој е  еден од најважните фактори за здравјето на човекот...

 
Конверс патиките низ историјата
Живот - Стил
Вторник, 03 Септември 2013 11:46

Сигурно се прашувате кои се најстарите, најпопуларните и најдобро продавани патики на сите времиња? Не се ниту Најк, ниту Адидас, ниту Рибок или Њу Баланс, туку  Конверс Ол Стар „Чак Тејлор“!

 
«ПочетокПред101102103104105106107108109110СледноКрај»

Страница 103 од 213