Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Владата во заминување предводена од техничкиот премиер, Емил Димитриев, склучи договор со германска ПР агенција за да го подобри имиџот во Европа. Договорот во вредност од 90.000 евра е склучен со агенцијата FleishmanHillard Germany GmbH, која единствена поднела понуда на огласот.

Зачудувачки е што времетраењето на соработката е три месеци, а се бројат часови и денови кога мандатарот Зоран Заев треба да го објави составот на новата влада и да го преземе премиерското место.

Конкретно, германските ПР експерти треба да работат на „менаџирање на угледот и имиџот на Република Македонија пред општествената, политичката, економската и медиумската јавност во Европа“, пишува во објавата на сајтот на Електронскиот систем за јавни набавки

Web banner Hit Portal Sinalco IceTea 2018 300x250px 01

Најново

 
   
   
   
   

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:

20 (дваесет) Оператори во производство

Кандидатите треба да ги поседуваат следните квалификации:

  • ССС
  • Со или без работно искуство

Локација : Република Македонија - Велес
Доколку сте заинтересирани, Ве молиме пратете ја Вашата биографија (CV) со фотографија на infomk@rontis.com или на адреса: ДПТ РОНТИС ДООЕЛ с. Долно Оризари бб, Велес 1400 (со назнака за Оператор ), најдоцна до 25/09/2018 година.