Забава на Финците на мраз (ВИДЕО)
Забава - Занимливости
Среда, 11 Јануари 2017 11:06

Додека екстремните зимски студови не тераат да се криеме на топло еве како инвентивните Скандинавците, кои се навикнати на студовите, уживаат на поларните зимски температури.

Life.ru го пренесе видеото што стекна голема популарност на социјалните мрежи. Во него се гледа како Финецот направил рингишпил директно на површината на смрзната езеро.

Со помош на обичен мотор од брод тој врти леден круг како ротирачка платформа за забава меѓу прекрасна природа и чистиот воздух.

Видеото погледнете го на овој линк.