Годинава три нови модели на iPad
Живот - Наука и технологија
Понеделник, 16 Јануари 2017 08:26

Apple во текот на оваа година би можеле да претстават дури три нови модели на таблети со дијагонала на екран од 9,7 до 12,9 инчи.

 
Заштита на автомобилските гуми од солта
Живот - Наука и технологија
Петок, 13 Јануари 2017 10:18

Заради снегот и мразот по улиците се фрла сол, што е од помош за расчистување на патиштата, но може да им наштети на автомобилите. Како да се заштитат возилата?

 
Нокиа во февруари ќе претстави нови смартфони
Живот - Наука и технологија
Петок, 13 Јануари 2017 08:25

Финскиот производител пред само неколку дена го претстави својот прв смартфон со Android, наречен Nokia 6, кој е интересен модел од средната класа со луксузна алуминиумска изработка, но наменет само за кинескиот пазар.

 
Следниот iPhone со екран без рамка
Живот - Наука и технологија
Четврток, 12 Јануари 2017 08:15

Следната генерација на Apple iPhone може да дојде со екран од „крај до крај“ односно тој нема да има рамки. Ова ќе стане можно, благодарение на патент за OLED екран, полн со „дупки“.

 
Интернет гигантот „Јаху“ и официјално престанува да постои
Живот - Наука и технологија
Среда, 11 Јануари 2017 11:20

Новото име на компанијата ќе биде „Алтаба“, а досегашната извршна директорка Мариса Мајер поднесе оставка.

 
Huawei honor со двојната камера на iPhone за само 250 долари!
Живот - Наука и технологија
Четврток, 05 Јануари 2017 10:40

Минатата година сите останавме импресионирани од дебито за време на CES 2016 на Huawei Honor 5X за 199 долари, но сега компанијата успеа да го подобри постигнувањето, нудејќи премуим смартфон со двојна задна камера за евтина цена.

 
Самсунг претстави нови модели од „А“ серијата!
Живот - Наука и технологија
Четврток, 05 Јануари 2017 08:16

„Самсунг“на стартот на оваа година претстави три уреди, кои би можеле да ја одбележат 2017 година, барем кога се во прашање поевтините паметни телефони, со одличен дизајн и перформанси.

 
ЛГ се откажува од модуларните паметни телефони
Живот - Наука и технологија
Вторник, 03 Јануари 2017 17:44

Модуларните паметни телефони беа долготраен сон на визионерите на идниот изглед и функциите на смартфоните. „ЛГ Г5“ донесе надеж во конечното остварување, но (не)успешноста на уредите веројатно го заби конечниот клинец во ковчегот на модуларните телефони.

 
На Фејсбук наскоро шарени статуси
Живот - Наука и технологија
Понеделник, 26 Декември 2016 09:41

Најголемата социјална мрежа во светот, Фејсбук најави дека планира да воведе нови опции при објавувањето на текстуални статуси на корисниците, што ќе вклучува и можност за избор на боја на позадината на текстот.

 
Нови опции со новата верзија на WhatsApp
Живот - Наука и технологија
Среда, 21 Декември 2016 08:24

Новата верзија на популарната апликација за комуникација – WhatsApp, ќе овозможи бришење на испратените пораки, фотографии и видеозаписи.

 
Функциите на копчињата од F1 до F12
Живот - Наука и технологија
Понеделник, 19 Декември 2016 10:21

 

 
«ПочетокПред12345678910СледноКрај»

Страница 1 од 71

 

 Огласи


rontis_logo.jpg
Четврток, 12 Јануари 2017 19:35
rontis_logo.jpg
Четврток, 12 Јануари 2017 19:32
rontis_logo.jpg
Четврток, 12 Јануари 2017 01:20