Кои работи им носат среќа на хороскопските знаци?
Живот - Хороскоп
Понеделник, 16 Јануари 2017 10:58

Кои работи им носат среќе на хороскопските знаци? Кое цвеќе, која боја, кој ден, број…

 
Љубовен хороскоп од 9 до 15 јануари 2017 година
Живот - Хороскоп
Вторник, 10 Јануари 2017 10:29

Независноста, желбата за слобода и правото на избор ќе надвладеат оваа недела во љубовта. Полната месечина ќе биде причина за нарушување на добрата комуникација меѓу партнерите. Тоа ќе нè направи поемоционални и во најмала рака ќе сме склони да правиме големи проблеми. Што ве очекува според зодијачкиот знак, видете во љубовниот хороскоп.

 
Хороскоп за првиот месец во новата година
Живот - Хороскоп
Среда, 04 Јануари 2017 10:56

На почетокот на Новата година време е да провериме што ни подготвиле ѕвездите за првиот месец:

 
Идеална професија за секој хороскопски знак
Живот - Хороскоп
Среда, 04 Јануари 2017 09:38

Овенот е роден за полицаец или пожарникар, Стрелецот за спорт или за работа со животни, додека Рибите се предодредени за работа поврзана со уметност, а Јарцот за банкар или администратор.

 
Љубовните приоритети на хороскопските знаци
Живот - Хороскоп
Среда, 21 Декември 2016 10:33

За Близнаците најважна е комуникацијата, за Бикот нежноста и префинетоста, … а кои се љубовните приоритети на другите хороскопски знаци?

 
Кои хороскопски знаци се спротивни?
Живот - Хороскоп
Понеделник, 05 Декември 2016 09:05

Хороскопот ги предвидува сите аспекти од животот, но се чини дека секогаш најважно е љубовното поле. Доколку верувате во хороскоп, прочитајте повеќе за тоа што треба да сторите за да имате успешна љубовна приказна.

 
Koj хороскопски знак останува најдолго во љубовна врска?
Живот - Хороскоп
Вторник, 22 Ноември 2016 09:54

Овенот брзо се заљубува, Близнаците се лојални, Лавовите се многу претпазливи при заљубувањето, Скорпијата е харизматична и склона кон изневерување, а пак Рибите се најверни.

 
Како се однесуваат хороскопските знаци кога се љубоморни?
Живот - Хороскоп
Понеделник, 21 Ноември 2016 10:22

Во секој од нас се крие љубомора. Откријте како хороскопските знаци се однесуваат кога се љубоморни…

 
Како хороскопските знаци се снаоѓаат во љубовните авантури?
Живот - Хороскоп
Четврток, 17 Ноември 2016 09:32

 
Која професија е идеална за вашиот хороскопски знак?
Живот - Хороскоп
Среда, 16 Ноември 2016 09:14

Овенот е роден за полицаец или пожарникар, Стрелецот за спорт или за работа со животни, додека Рибите се предодредени за работа поврзана со уметност, а Јарцот за банкар или администратор.

 
Исхрана според хороскопскиот знак
Живот - Хороскоп
Вторник, 15 Ноември 2016 10:59

Еве што треба да јадеме според знакот, за да бидеме здрави.

 
«ПочетокПред12345678910СледноКрај»

Страница 1 од 29

 

 Огласи


rontis_logo.jpg
Четврток, 12 Јануари 2017 19:35
rontis_logo.jpg
Четврток, 12 Јануари 2017 19:32
rontis_logo.jpg
Четврток, 12 Јануари 2017 01:20