Неготино без струја
Регион - Неготино
Вторник, 13 Декември 2016 12:47

Неколку часа денеска Неготино, Криволак и Дуброво се без електрична енергија.

 
Неготинец осомничен за фалсификување пари
Регион - Неготино
Понеделник, 05 Декември 2016 14:32

Дваесет годишниот Г.Т. од Неготино купувал сендвич со фалсификувани пари. Тој во мај годинава отишол во сендвичара во Демир Капија и со фалсификат банкнота во апоен од 10 евра купил сендвич и сок.

 
Николовски: „Потребен е интервентен откуп на грозјето“
Регион - Неготино
Среда, 21 Септември 2016 15:11

Владината мерка за субвенционирање на винариите со три денари нема да помогне во решавањето на проблемот со откупот на винско грозје, смета дополнителниот заменик министер за земјоделство на СДСМ, Љупчо Николовски. Тој денеска беше на средба со лозарите во Неготино. Рече дека се потребни системски мерки и интервентен откуп за решавање на проблемот со откупот на грозје.

 
Пронајден е мртов исчезнатиот Коста од Кавадарци
Регион - Неготино
Понеделник, 22 Август 2016 14:18

Пронајден е исчезнатиот дваесет и петгодишен Коста С од Кавадарци. Мртвото тело на починатиот маж рано утринава, околу 5 часот и 30 минути го откриле во близина на месноста „Прждевски лаки“ покрај автопатот А-1 Гевгелија-Скопје.

 
(ОБНОВЕНО)Локализиран пожарот во Гоцевата шума кај Неготино
Регион - Неготино
Четврток, 04 Август 2016 08:30

Aктивен e пожарот кај Гоцевата шума близу неготинското село Курија, кој избувна вчера околу 16 часот. Огнената стихија зафати површина од 30 хектари. Горат трева, лозја и дел од шумата.

 
За 48 часа пет пожари во неготинско
Регион - Неготино
Понеделник, 25 Јули 2016 14:17

Во текот на летото ризикот од пожар е голем, предупредуваат пожарникарите. За само 48 часа неготинската противпожарна единица интервенирала на гасење на дури 5 пожари.

 
Загина белграѓанин во тешка сообраќајка кај Неготино
Регион - Неготино
Петок, 01 Јули 2016 11:37

Педесет и пет годишен маж загина, неговата четириесет и едногодишна сопруга се здоби со повреди на граден кош а трите деца на возрас од десет, осум и една година имаат само нагмечувања и гребаници. Сите членови на семејството се србски државјани. Сообраќајната несреќа се случи рано утрово, околу 05:20 часот, на автопатот Неготино- Демир Капија, во близина на хотел „Парк“.

 
Реконструирана водоводната мрежа низ шест улици во Неготино
Регион - Неготино
Четврток, 24 Март 2016 15:17

Реконструкцијата на водоводната мрежа во Неготино се очекува ова лето да стави крај на рестрикциите на водата за пиење. Интензивно се работи на повеќе каде се менуваат старите цевки, на кои често се случуваа дефекти и граѓаните остануваа без вода.

 
Манчевски: Сите граѓани да пријават неправилности во избирачкиот список
Регион - Неготино
Среда, 09 Март 2016 15:40

Потпретседателот на СДСМ; Дамјан Манчевски од Неготино упати порака до граѓаните кои ќе евидентираат неправилности во избирачкиот список истите да ги пријават на посебна телефонска линија која е ставена во функција. Телефонскиот број 02/3293-109 ќе биде во функција за пријавување на неправилности.

 
Опожарен дел од угостителски објект
Регион - Неготино
Четврток, 18 Февруари 2016 15:32

Пожарникарите од територијалната противпожарна единица Неготино утринава околу 8.20 часот гаснеа пожар во угостителски објект во центарот на градот.

 
Се реконструира водоводната линија низ неготинските улици
Регион - Неготино
Среда, 17 Февруари 2016 14:40

Целосно е завршена реконструкцијата на водоводната мрежа на улицата „Енгелсова“ во Неготино каде се бележеа и најголемите загуби на водата за пиење.

 
«ПочетокПред12345678910СледноКрај»

Страница 1 од 27