Ослободете се од заноктиците во три чекори
Живот - Стил
Петок, 13 Јануари 2017 10:26

Иако многу жени ги мразат бидејќи со нив рацете и ноктите изгледаат неубаво,тие не се само естетски проблем. Ако не се грижете за нив или ги негувате на погрешен начин a можете да предизвикате болни инфекции.

 
По што се разликуваат дневниот и ноќниот крем?
Живот - Стил
Петок, 13 Јануари 2017 09:30

Можеби мислите дека не постои разлика но денвниот и ноќниот крем и тоа како се разликуваат.

 
Круша за освежување
Живот - Стил
Четврток, 29 Декември 2016 08:27

Крушката е едно од најдобрите овошја и она што е најдобро достапни се преку цела година.

 
Пердуви на ноктите за совршен зимски маникир
Живот - Стил
Вторник, 27 Декември 2016 08:52

Ако сте во потрага за некој поинаков маникир можеби би можело да ве усреќи пердув на ноктите.

 
Маска за сува и штетена коса со маслиново масло
Живот - Стил
Петок, 16 Декември 2016 09:13

За хидратација на косата, маслиновото масло е веројатно една од најдобрите состојки.

 
Нега на бебешки нокти
Живот - Стил
Петок, 09 Декември 2016 09:40

Некои бебиња веднаш по раѓањето имаат долги нокти, па сестрите во болница веднаш им ставаат ракавици за да не се изгребат. Меѓутоа, кај најголемиот број на новороденчиња првото средување на ноктите треба да го направите неколку дена по доаѓањето дома.

 
Слузта од полжав ги брише брчките и ги лекува лузните
Живот - Стил
Вторник, 06 Декември 2016 11:03

Слузта од полжав често се користи во козметичките препарати за регенерација на кожата и оние за подмладување. Се смета за еден од подобрите алтернативни начини за подмладување, а за тоа е заслужен алантоинот кој го има во слузта. Природниот алантоин ја затегнува кожата, ги отстранува лузните и стриите, а го забрзува и зараснувањето на раните без појава на лузни.

 
Секси образи со правилно руменило
Живот - Стил
Понеделник, 05 Декември 2016 08:30

Руменилото, пудрата и тушот за очи се трите производи што жената најмногу ги употребува, но и производи што најчесто погрешно ги нанесува.

 
Моќна маска која ќе ја оздрави и најоштетената коса
Живот - Стил
Среда, 30 Ноември 2016 08:25

Пред да сe упатите кон фризерскиот салон обидете се да ја опоравите косата. Потстрижувањето не е секогаш единствено решение па дури и кога е во прашање премногу оштетена коса. Ви донесуваме еден едноставен и делотворен рецепт за маска за коса.

 
Дали козметичките производи имаат отрови?
Живот - Стил
Понеделник, 28 Ноември 2016 08:25

Кога станува збор за отрови кои се наоѓаат во козметичките производи за убавина, не би требало да се прашувате кој од нив се наоѓа во вашата шминка и препарати за нега на лице и тело, туку кои од нив не се наоѓаат во нив!

 
Вреди да се проба - маска од павлака за сите типови на кожа
Живот - Стил
Петок, 25 Ноември 2016 10:01

Павлаката е производ кој поседува уникатни својства, кои се должат на нејзиниот балансиран состав од лековити материи, масти и витамини (А, Е, Б1, Б2, и Ц). Таа се апсорбира лесно и речиси не остава мрсни траги.Маските од павлака се идеални за сите типови кожа.

 
«ПочетокПред12345678910СледноКрај»

Страница 1 од 145

 

 Огласи


rontis_logo.jpg
Четврток, 12 Јануари 2017 19:35
rontis_logo.jpg
Четврток, 12 Јануари 2017 19:32
rontis_logo.jpg
Четврток, 12 Јануари 2017 01:20