Еве зошто не треба да ја фрлате оризовата вода!
Живот - Здравје
Понеделник, 16 Јануари 2017 12:03

Дава повеќе енергија, здрава кожа и сјајна коса. Ова се само некои од придобивките кои ќе ви го даде овој стар кинески рецепт, кој станува се повеќе популарен во модерната западна цивилизација.

 
Кои работи им носат среќа на хороскопските знаци?
Живот - Хороскоп
Понеделник, 16 Јануари 2017 10:58

Кои работи им носат среќе на хороскопските знаци? Кое цвеќе, која боја, кој ден, број…

 
Спречете го опаѓањето на косата
Живот - Здравје
Понеделник, 16 Јануари 2017 09:14

Причините за зголемено опаѓање на косата можат да бидат различни. Жените во поголема мера од мажите, косата ја негуваат со различни препарати кои често и штетат.

 
Годинава три нови модели на iPad
Живот - Наука и технологија
Понеделник, 16 Јануари 2017 08:26

Apple во текот на оваа година би можеле да претстават дури три нови модели на таблети со дијагонала на екран од 9,7 до 12,9 инчи.

 
Ослободете се од заноктиците во три чекори
Живот - Стил
Петок, 13 Јануари 2017 10:26

Иако многу жени ги мразат бидејќи со нив рацете и ноктите изгледаат неубаво,тие не се само естетски проблем. Ако не се грижете за нив или ги негувате на погрешен начин a можете да предизвикате болни инфекции.

 
Заштита на автомобилските гуми од солта
Живот - Наука и технологија
Петок, 13 Јануари 2017 10:18

Заради снегот и мразот по улиците се фрла сол, што е од помош за расчистување на патиштата, но може да им наштети на автомобилите. Како да се заштитат возилата?

 
По што се разликуваат дневниот и ноќниот крем?
Живот - Стил
Петок, 13 Јануари 2017 09:30

Можеби мислите дека не постои разлика но денвниот и ноќниот крем и тоа како се разликуваат.

 
Нокиа во февруари ќе претстави нови смартфони
Живот - Наука и технологија
Петок, 13 Јануари 2017 08:25

Финскиот производител пред само неколку дена го претстави својот прв смартфон со Android, наречен Nokia 6, кој е интересен модел од средната класа со луксузна алуминиумска изработка, но наменет само за кинескиот пазар.

 
Нов начин на поправање заби
Живот - Здравје
Четврток, 12 Јануари 2017 09:21

Истражувачи од Кралскиот колеџ во Лондон пронашле подобар начин за третирање на оштетен заб, кој не вклучува негово пломбирање. Наместо тоа, методот ја стимулира обновата на живите матични клетки внатре во забот.

 
Следниот iPhone со екран без рамка
Живот - Наука и технологија
Четврток, 12 Јануари 2017 08:15

Следната генерација на Apple iPhone може да дојде со екран од „крај до крај“ односно тој нема да има рамки. Ова ќе стане можно, благодарение на патент за OLED екран, полн со „дупки“.

 
«ПочетокПред12345678910СледноКрај»

Страница 1 од 482

 

 Огласи


rontis_logo.jpg
Четврток, 12 Јануари 2017 19:35
rontis_logo.jpg
Четврток, 12 Јануари 2017 19:32
rontis_logo.jpg
Четврток, 12 Јануари 2017 01:20