Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Промоцијата на поезијата на поетот Тоциновски ќе се одржи во вторник, на 20-ти март, во фоајето на Театарот „Јордан Х.К-Џинот“ во Велес. Модератор на поетската вечер ќе биде писателот и драматург Сашо Димоски. Избор од поезијата на Тоциновски ќе читаат актери од театарот, во музичка придружба на Сашко Костов.

Културниот настан ќе започне во 20 часот. 

Циклусот поетски вечери е нова програмска активност на Велешкиот театар посветена на афирмација и промоција на поезијата на поети по потекло од Велес. Во рамките на циклусот досега се одржаа вечери со поезијата на Катица Ќулафкова, Ристо Јачев, Павлина Климкар Меанџиева и Игор Крајчев./У.Ј.

Поврзани вести

Web banner Hit Portal Sinalco IceTea 2018 300x250px 01

Најново

 
   
   
   
   

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:

20 (дваесет) Оператори во производство

Кандидатите треба да ги поседуваат следните квалификации:

  • ССС
  • Со или без работно искуство

Локација : Република Македонија - Велес
Доколку сте заинтересирани, Ве молиме пратете ја Вашата биографија (CV) со фотографија на infomk@rontis.com или на адреса: ДПТ РОНТИС ДООЕЛ с. Долно Оризари бб, Велес 1400 (со назнака за Оператор ), најдоцна до 25/09/2018 година.