Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Вeчерва во Галерија на Дом на култура “Иван Мазов - Климе“ во Кавадарци, ќе се одржи промоција на пет дела од стрип едицијата “Лифт“, на издавачката куќа „Темплум“ од Скопје.

Промоцијата преставува единствена можност на лице место да се набави комплетната едиција „Лифт“.

Настанот претставува ретка пригода во Кавадарци да се промовираат стрип изданија, како придонес кон стрип културата како уметност која има исклучителна вредност при градењето и конзумирањето на урбаната култура.

Промоцијата ќе започне во 19 часот./А.Д

Поврзани вести

Web banner Duma Sinalco Nagradna Igra 300x250px

Најново

 
   
   
   
   

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:

30 (триесет) Оператори во производство

Кандидатите треба да ги поседуваат следните квалификации:

  • ССС
  • Со или без работно искуство

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ Велес не врши дискриминација по ниту еден основ (полова, верска или национална дискриминација) и ги охрабрува сите заинтересирани кандидати  да аплицираат.

Доколку сте заинтересирани, Ве молиме пратете ја Вашата биографија (CV) со фотографија на infomk@rontis.com  или на адреса:

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ   с. Долно Оризари бб, Велес 1400 (со назнака за Оператор ), најдоцна до 10/02/2019 година.