Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

stobi fin

Нaционалната Установа Стоби го изработи првиот аудиоводич за археолошки локалитет во Република Македонија.

Како што објавија од управата, издавањето на аудиоводичот е со цел да се олесни и да се збогати искуството на посетителите при прошетката во античкиот град Стоби.

Аудиоводичот е достапен преку мобилната апликација Stobi Audio Guide, која е специјално изработена за оваа намена и може да се преземе бесплатно од Apple Store или Google Play Store. Посетителите на локалитетот ќе можат преку скенирање на QR код да пристапат до сервисите од каде што ќе може да се преземе апликацијата.

Апликацијата – аудиоводич може да се користи на македонски и англиски јазик.

Поврзани вести

web banner 300x250 Sinalco Duma

banerknigovodstvo

E baner

Најново

 
   
   
   
   

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:

20 (дваесет) Оператори во производство

 

Кандидатите треба да ги поседуваат следните квалификации:

  • ССС
  • Со или без работно искуство

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ Велес ги охрабрува сите заинтересирани кандидати  да аплицираат, без разлика на нивната полова, верска или национална припадност.

Доколку сте заинтересирани, Ве молиме пратете ја Вашата биографија (CV) со фотографија на infomk@rontis.com  или на адреса:                                  

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ   с. Долно Оризари бб, Велес 1400 (со назнака за Оператор ), најдоцна до 10/09/2019 година.