Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

mandolinski fin

Градскиот мандолински оркестар „Свети Николај“ од Свети Николе го одржа традиционалниот новогодишен бесплатен концерт во големата сала на општината.

publika fin

На огромно задоволство на публиката, на концертот беа изведени повеќе композиции, меѓу кои обработки на народни песни, популарна светска и филмска музика, како и изведбите на композициите на Јохан Штраус „На синиот Дунав„ и „Радецкиот марш“. На концертот настапија, тенорот Ненад Јованов и флаутистите од основното училиште „Гоце Делчев“.

tenor fin

mandolinskisodeca fin

Овогодишниот празничен новогодишен концерт на мандолинскиот оркестар се одржа по девети пат. Влезот беше бесплатен. Годинава, за прв пат оркестарот настапи без нивниот аранжер, композитор и диригент Кирил Трајковски, на кого му го посветија концертот, бидејќи се наоѓа на домашно лекување./У.Ј

Поврзани вести

Web banner Duma Sinalco Nagradna Igra 300x250px

Најново

 
   
   
   
   

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:

30 (триесет) Оператори во производство

Кандидатите треба да ги поседуваат следните квалификации:

  • ССС
  • Со или без работно искуство

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ Велес не врши дискриминација по ниту еден основ (полова, верска или национална дискриминација) и ги охрабрува сите заинтересирани кандидати  да аплицираат.

Доколку сте заинтересирани, Ве молиме пратете ја Вашата биографија (CV) со фотографија на infomk@rontis.com  или на адреса:

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ   с. Долно Оризари бб, Велес 1400 (со назнака за Оператор ), најдоцна до 10/02/2019 година.