Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

temkov plakat fin

Домот на културата “Иван Мазов -Климе“ во Кавадарци продолжува со интензивни културни и уметнички настани.

Во недела, 19 јануари, со почеток од 19.30 чаасот, во Галеријата при Домот ќе биде отворена самостојна изложба на ликовниот уметник Владимир Темков од Кавадарци насловена како “Една година потоа“.

prestava fin

Два дена подоцна, поточно, вторник, 21 јануари со почеток од 20 часот, Театарот при Домот ќе ја изведе претставата “Професионалец“ работена според култниот текст на еден од најдобрите европски драмски автори Душан Ковчевиќ, во режија на Ненад Витанов,како режисер гостин.

Во претставата играат актерите Александар Малинков, Диме Коцевски и Диме Боцев./У.Ј

 

 

SEMM baner MK

Поврзани вести

banerduma

 

 

baner i od veles se moze

E baner

Konsalting Jovevi

 
   
   
   
   

Најново