Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

kinoodavtomobil fin

10.08.2020

Поради лошите временски услови, тимот на Drive-In Cinema „ЕВЕНТИВЕ“ ДОО мораше да го одложи настанот Drive In Cinema #3 за 15 август, сабота. Тоа значи дека проектот “Летното кино од автомобил“ во Велес продолжува на друга и многу поголема локација, поточно на паркингот на фабриката „Smelt-Ing“ на паркингот до бензиска пумпа на ОКТА и спроти објектот на Авто мото сојузот на Македонија во Велес соопштија организаторите.

-И покрај целиот напор што го вложивме за да го овозможиме овој настан, синоќа, недела 9 август, не можевме да се избориме со временските неприлики кои ни се случија оваа недела. Сите кои резервираа карти, ќе бидат известени преку соопштение, медиумите и по телефон, а нивното место е загарантирано и за претстојниот викенд, соопштија од тимот на Drive-In Cinema.

Тие ја презакажаа веќе најавената прекција на летниот мега хит „The Beach Bum“ со Matthew McConaughey, Snoop Dogg, Martin Lawrence и многу други актери во главнитеулоги за 15 август, сабота, со почеток во 19.00 часот .

Во исто време и ги повикаа сите вљубеници на филмски проеции на големо платно да бидат дел од проекцијата кога за целосно доживување додека се во автомобилот ќе ги забавуваат DJ Shorty P и DJ Popeye.

Резервациите продолжуваат, зоните остануваат исти, но организаторите ги известуваат заинтересираните филмомани дека за 3 од вкупно 4 зони се пред распродавање.

Резервациите се договарат на телефоните: 078/256-516 и 078/430-356.

Ивана Мирчевска

 

 

 

 

SEMM baner MK

Поврзани вести

banerduma

 

 

baner i od veles se moze

E baner

Konsalting Jovevi

 
   
   
   
   

Најново