Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

169347671 1403243086682772 7765538211418863177 n

05.04.2021

Во Галеријата при Домот на култура „Иван Мазов – Климе“ во Кавадарци, во петок, ќе биде отворена самостојна изложба на познатиот македонски ликовен уметник Новица Трајковски од Скопје.

Изложбата е насловена како „Автобиографија во слики“ и истата ќе се одвива според Протоколите за работа во време на ковид пандемија со ограничен број на посетители. Задолжително носење на заштитна маска, оддржување на растојание од 2 метри и честа дезинфекција.

Почетокот на отварањето на изложбата е закажан од 19:00 часот.

Стефани Манева 

 

 

SEMM baner MK

Поврзани вести

web baner kozuvcanka 300x250 Duma

 
   
   
   
   

Најново