Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Likovnaizlozba fin

28.12.2020


Домот на културата “Иван Мазов – Климе“ Кавадарци последната недела од 2020 година ќе ја заокружи со два настани.

Во понеделник, на 28 декември 2020, со почеток во 12 часот, во Галеријата при Дом на културата ќе биде отворена традиционалната Годишна изложба на Друштвото на ликовни уметници Кавадарци (ДЛУК) на која членови на ДЛУК ќе се претстават со дела од нивните најнови работни циклуси.

Ден подоцна , вторник, 29 декември 2020, со почеток во 19 часот, Театарот при домот премиерно ќе ја прикаже новогодишната претстава “Дедо Мраз и куклите“. Автор на текстот и режија Александар Малинков.

TeatarskapretstavaKV fin

Во претставата улогите ги толкуваат: Александар Малинков, Диме Боцев, Микица Илова, Сијче Трајкова, Стојанче Ванѓелов, Смилја Бошкова, Сашко Орешков, Ангел Милков и Кристина Јованова.

Настап во претставата има и Балетско студио “Венус“.

Претставата ќе се прикаже online на ФБ страната и ФБ профилот на кавадаречкиот Дом на култура.

Мите Јаначков

 

 

SEMM baner MK

Поврзани вести

NOVOGODISENBANERSINALCO

 
   
   
   
   

Најново