Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

policiskovozilo fin

На магистралниот пат Штип-Велес, кај крстосницата Овче Поле, автомобил удри жена.

Жена е од Свети Николе, на возраст од 57 години. Неа и е укажана лекарска помош од Итната медицинска помош и пренесена во штипската Општа болница. Поради сериозноста на здобиените повреди потоа била транспортирана во Комплексот клиники „Мајка Тереза“ во Скопје.

Возилото кое ја удрило жената било управувано од 48-годишен скопјанец.

Поврзани вести

Web banner Duma Kozuvcanka Fakti 300x250px 01

Најново