Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Кандидатот за Градоначалник на Чашка од коалицијата предводена од СДСМ, Горан Стојановски веќе ја слави победата на плоштадот пред зградата на Општината. Според информациите на изборниот штаб на оваа коалиција Стојановски на 10 од вкупно 11 избирачки места во општината освоил 2005 гласови наспроти актуелниот Градоначалник Горан Пановски кој на овие избори е кандидат од Народното движење за Македонија со освоени 745 гласови.

Но, во овие податоци не се вкалкулирани резултатите од едно избирачко место каде недостига едно избирачко ливче, наместо 400 таму биле евидентирани 399 гласачки ливчиња. Овие информации не се потврдени од претседателот на Општинската изборна комисија Марјан Јовановски туку од набљудувачи на изборниот процес. Според последната комуникација со Јовановски првичните резултати ќе можат да се соопштат после 22 часот.

Инаку, во Чашка денеска право да гласаат имаа вкупно 6.012 граѓани на вкупно 11 избирачки места./У.Ј

Поврзани вести

Web banner Hit Portal Sinalco IceTea 2018 300x250px 01

Најново

 
   
   
   
   

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:

20 (дваесет) Оператори во производство

Кандидатите треба да ги поседуваат следните квалификации:

  • ССС
  • Со или без работно искуство

Локација : Република Македонија - Велес
Доколку сте заинтересирани, Ве молиме пратете ја Вашата биографија (CV) со фотографија на infomk@rontis.com или на адреса: ДПТ РОНТИС ДООЕЛ с. Долно Оризари бб, Велес 1400 (со назнака за Оператор ), најдоцна до 25/09/2018 година.