Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Caskacistenjesneg naslovna

По вчерашните врнежи на снег, екипите на ЈКП Тополка и општина Чашка во раните утрински часови излегоа на терен и започнаа со расчистување на локалните патни правци во населените места низ општина Чашка.Сите локални патни правци во една од најголемите општини во државата се проодни.

- Во текот на денешниот ден се очекуваат интензивни врнежи од снег но нашите екипи остануваат на терен се со цел да се овозможи проодност на локалните патни правци и непречено функционирање на локалното месно население, рече Градоначалникот на Чашка Горан Стојановски.

Caskacistenjesneg fin

Најмногу снег во општината падна во селата Горно и Долно Јаболчиште. Таму снежната покривка има висина од 50 сантиметри./У.Ј

Поврзани вести

Web banner Duma Kozuvcanka Fakti 300x250px 01

banerknigovodstvo

Најново