Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

pecurkite fin

07.09.2020

Деведесет годишниот Б.А од Скопје се изгубил во саботата на 5 септември додека берел печурки во атарот на село Црешнево. Тој залутал по планината кон селото Богомила.

Старецот излегол од дома претпладнето околу 10 часот но не се вратил дома вечерта.

Семејството во 20 и 30 часот пријавило во полиција дека Б.А не се вратил дома и не можат да го најдат.

Била превземена акција од полициските службеници во полициското одделение Чашка кои трагајќи по Б.А го пронашле во близина на село Богомила. Тој бил во добра здравствена состојба и бил предадено на семејството.

 

 

SEMM baner MK

Поврзани вести

banerduma

 

 

baner i od veles se moze

E baner

Konsalting Jovevi

 
   
   
   
   

Најново