Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Тројца полесно се повредени во сообраќајната несреќа што се случи вчера околу 20 часот на магистралниот пат А1 кај село Градец, на делницата од Демир Капија до Удово.

Во несреќата учествувале четири автомобили. Едниот автомобил марка „Спарк“ со велешки регистарски ознаки го управувал триесет и девет годишниот Т.Т. од Неготино, вториот марка „Фиат Дукато“ со скопски регистарски таблички го управувал дваесет и деветгодишниот Т.Д. од Гевгелија, третиот автомобил марка „Рено Клио“ со велешки таблици го управувал триесет и четири годишниот П.П. од Градско и четвртото возило марка „Ауди А3“ со дипломатски регистрарски ознаки го управувал грчки државјанин со престојувалиште во Скопје.

Во несреќата со повреди се здобиле сопатниците во возилата на кои им била укажана лекарска помош во велешката болница. Откако им биле констатирани полесни телесни повреди биле пуштени на домашно лекување. На местото на несреќата увид извршила екипа од полициската станица Валандово, а сообраќајот на патот бил прекинат два и пол часа./Д.С

Поврзани вести

web banner 300x250 Sinalco Duma

banerknigovodstvo

E baner

Најново

 
   
   
   
   

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:

20 (дваесет) Оператори во производство

Кандидатите треба да ги поседуваат следните квалификации:

  • ССС
  • Со или без работно искуство

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ Велес ги охрабрува сите заинтересирани кандидати  да аплицираат, без разлика на нивната полова, верска или национална припадност.

Доколку сте заинтересирани, Ве молиме пратете ја Вашата биографија (CV) со фотографија на hrmk@rontis.com  или на адреса:                                  ДПТ РОНТИС ДООЕЛ   с. Долно Оризари бб, Велес 1400 (со назнака за Оператор ), најдоцна до 30/10/2019 година.

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:

20 (дваесет) Оператори во производство

Кандидатите треба да ги поседуваат следните квалификации:

  • ССС
  • Со или без работно искуство

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ Велес ги охрабрува сите заинтересирани кандидати  да аплицираат, без разлика на нивната полова, верска или национална припадност.

Доколку сте заинтересирани, Ве молиме пратете ја Вашата биографија (CV) со фотографија на hrmk@rontis.com  или на адреса:                                  ДПТ РОНТИС ДООЕЛ   с. Долно Оризари бб, Велес 1400 (со назнака за Оператор ), најдоцна до 30/10/2019 година.