Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Повредени лица нема. Пожарот избувнал синоќа околу 19 часот и ги проголта горниот кат и покривот од куќа на улица Маршал Тито во Демир Капија. Според информациите на командирот на територијалната противпожарна единица од Неготино, Илчо Богевски, огнот бил локализиран синоќа во 22.30 часот.

- Интервениравме веднаш штом ја добивме пријавата за пожар. Сторивме се што можевме, во гаснењето учествувавме со две противпожарни возила и шест пожарникари - соопшти Богевски.

Сопствениците не живееле во куќата. Семејството работело во Италија./А.Д

 

Поврзани вести

Web banner Duma Kozuvcanka Fakti 300x250px 01

Најново