Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Текот на гласањето во Тиквешијата и понатаму е без посериозни забелешки за нерегуларности. Од МВР информираа дека едно лице е лишено од слобода бидејќи гласал во име на сопругата. Овој настан го расчистува полицијата.

До 17 часот на 60 гласачки места во Кавадарци гласале 60% од вкупниот број запишани избирачи 32.706. Споредено со предвремените парламентарни избори се бележи пониска излезност до 17 часот за околу 8 проценти. 

Претседателот на ОИК Кавадарци, Зоран Костов вели дека гласањето поминува без проблеми.

Во Неготино до 17 часот гласале 63,69% од вкупно запишаните 16.703 граѓани со право на глас. И овде, како што информира претседателката на ОИК, Нетка Веселинова гласањето поминува без проблеми.

Демир Капија и понатаму е со највисока излезност. До 17 часот гласале 71,18% од вкупниот број избирачи 3.405.

Во Росоман гласале 60% , а во Градско 55,70%.

A.Д

Поврзани вести

Web banner Hit Portal Sinalco IceTea 2018 300x250px 01

Најново

 
   
   
   
   

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:

20 (дваесет) Оператори во производство

Кандидатите треба да ги поседуваат следните квалификации:

  • ССС
  • Со или без работно искуство

Локација : Република Македонија - Велес
Доколку сте заинтересирани, Ве молиме пратете ја Вашата биографија (CV) со фотографија на infomk@rontis.com или на адреса: ДПТ РОНТИС ДООЕЛ с. Долно Оризари бб, Велес 1400 (со назнака за Оператор ), најдоцна до 25/09/2018 година.