Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Седумдесет и едногодишниот С.П од градот Дечин во Чешка, вчера претпладне го започнал искачувањето по карпите во демиркаписката клисура. Неколку часа подоцна било пријавено неговото паѓање во полициската станица во Неготино.

Чехот бил дел од група алпинисти. Тие веднаш побарале помош од Итната медицинска помош но лекарите не можеле да му помогнат на несреќниот маж поради сериозноста на здобиените повреди. Медицинската екипа само ја констатирала неговата смрт која настапила како последица на пад при искачување на карпата од висина од околу 20 метри. Несреќниот човек направил грешка при искачувањето по карпа.

Ос СВР Велес соопштија дека по наредба на јавниот обвинител телото е испратено на обдукција во Институтот за судска медицина во Скопје./У.Ј

 

Поврзани вести

Web banner Duma Izvorska Izvor na 300x250px 01

Screenshot 2

52407849 472689196598964 4414210414364065792 n

Најново

 
   
   
   
   

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:

15 (петнаесет) Оператори во производство

 

Кандидатите треба да ги поседуваат следните квалификации:

  • ССС
  • Со или без работно искуство

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ Велес не врши дискриминација по ниту еден основ (полова, верска или национална дискриминација) и ги охрабрува сите заинтересирани кандидати  да аплицираат.

Доколку сте заинтересирани, Ве молиме пратете ја Вашата биографија (CV) со фотографија на infomk@rontis.com  или на адреса:                                  ДПТ РОНТИС ДООЕЛ   с. Долно Оризари бб, Велес 1400 (со назнака за Оператор ), најдоцна до 15/03/2019 година.