Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

zgropolci fin

Машиновозач забележал како на железничката пруга Велес – Градско, кај железничката станица „Згрополци“, во саботата на 1 февруари околу 18:45 часот лежи машко тело.

Тој случката ја пријавил во полициската станица на Секторот за внатрешни работи во Велес.

Увидната полициска екипа излегла на местото на случката по чиј увид и лекарската констатација на лекарот од Итна медицинска помош на Здравствениот дом во Велес било констатирано дека смртта настапила без траги на насилство како и дека станува збор за шеесет и две годишното лице М.О. од Велес./У.Ј

Поврзани вести

Web banner Duma Kozuvcanka Fakti 300x250px 01

Најново