Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Променливото време и понатаму е во прилог на ширење на грипот. Последните податоци од Центарот за јавно здравје во Кавадарци покажуваат дека изминатава недела регистрирани се нови 19 заболени од грип.

„Место за паника нема. Се работи за мал број на болни од ова вирусно заболување. Од почетокот на сезоната заклучно со последната недела во Кавадарци има 99 грипозни лица. Споредено со овој период од минатата сезона имаме повеќе заболени. Лани во средината на јануари имало само 53 случаи на грип“ рече д-р Ристе Јовановски.

Тој нагласува дека од утре со стартот на второто полугодие може да се очекува и побрзо ширење на грипот./А.Д

Поврзани вести

Web banner Duma Sinalco Nagradna Igra 300x250px

Најново

 
   
   
   
   

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:

30 (триесет) Оператори во производство

Кандидатите треба да ги поседуваат следните квалификации:

  • ССС
  • Со или без работно искуство

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ Велес не врши дискриминација по ниту еден основ (полова, верска или национална дискриминација) и ги охрабрува сите заинтересирани кандидати  да аплицираат.

Доколку сте заинтересирани, Ве молиме пратете ја Вашата биографија (CV) со фотографија на infomk@rontis.com  или на адреса:

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ   с. Долно Оризари бб, Велес 1400 (со назнака за Оператор ), најдоцна до 10/02/2019 година.