Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

„Напредокот на Кавадарци и подобрувањето на животот на граѓаните на Кавадарци отсекогаш ми биле примарна цел во мојата политичка кариера. Како советник во општина Кавадарци и особено како пратеник во Собранието на Република Македонија, секогаш со искрена желба и со сите сили се борев за Кавадарци и за Кавадарчани“ рече меѓу другото на денешната прес конференција, кандидадтот за градоначалник на Кавадарци од СДСМ, Бетиане Китев.

Тој нагласи дека со цел да придонесе за подобар живот во Кавадарци ја прифатил кандидатурата за градоначалник.

„ Силно верувам дека Кавадарци, со напорна и посветена работа, но и со искрени и некорумпирани луѓе на чело на општината, може да стане еден од најразвиените градови во Македонија. Мојата визија е Кавадарци да стане модерен европски град, со одлична инфраструктура, со чист воздух и здрава животна средина, урбано целосно уреден, привлечен за туристите, и економски силно развиен, каде секој граѓанин ќе може достоинствено да живее. Со сите сили ќе се борам општина Кавадарци да стане лидер во транспарентност, отчетност и ефикасност на администрацијата. Општината и претпријатијата ќе бидат вистински сервис на граѓаните“ нагласи Китев и порача дека било  време Кавадарци да го добие сјајот кој го заслужува, и од политички, но пред се од економски и социјален аспект

Граѓаните на Кавадарци, рече Китев,  заслужуваат да имаат многу повисок животен стандард, посредени улици, поубави паркови, нови градинки, нови спортски терени и  почист воздух.. Повика во недела кавадарчани да гласаат за број 19 и за градоначалник и за советничката листа на Социјалдемократскиот Сојуз на Македонија и коалицијата.

Поврзани вести

Web banner Hit Portal Sinalco IceTea 2018 300x250px 01

Најново

 
   
   
   
   

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:

20 (дваесет) Оператори во производство

Кандидатите треба да ги поседуваат следните квалификации:

  • ССС
  • Со или без работно искуство

Локација : Република Македонија - Велес
Доколку сте заинтересирани, Ве молиме пратете ја Вашата биографија (CV) со фотографија на infomk@rontis.com или на адреса: ДПТ РОНТИС ДООЕЛ с. Долно Оризари бб, Велес 1400 (со назнака за Оператор ), најдоцна до 25/09/2018 година.