Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

И ајварот е мета на крадците. Деновиве во кавадаречката полиција било пријавено дека од подрум биле украдени триесет тегли ајвар.

Ваквата информација ја потврдуваат од полицијата и информираат дека имало пријави и за дваесет кражби на гројзе. Во најголем број од пријавените случаи грозјето било украдено откако сопствениците на лозовиот насад завршиле со бербата и го оставиле во лозјето додека да обезбедат транспорт.

Во полицијата стигнале пријави и за три кражби на пиперки и две пријави за оштетен насад од домашни животни./A.Д

Поврзани вести

Web banner Hit Portal Sinalco IceTea 2018 300x250px 01

Најново

 
   
   
   
   

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:

20 (дваесет) Оператори во производство

Кандидатите треба да ги поседуваат следните квалификации:

  • ССС
  • Со или без работно искуство

Локација : Република Македонија - Велес
Доколку сте заинтересирани, Ве молиме пратете ја Вашата биографија (CV) со фотографија на infomk@rontis.com или на адреса: ДПТ РОНТИС ДООЕЛ с. Долно Оризари бб, Велес 1400 (со назнака за Оператор ), најдоцна до 25/09/2018 година.