Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Проектот кој во предизборната кампања беше приоритет за градоначалникот Митко Јанчев од утре стартува и официјално. Преку овој проект  граѓаните ќе имаат полесен пристап до општината, а таа брзо и полесно ќе ги решава проблемите, смета првиот човек на Кавадарци.

Девет лица во службена униформа ќе патролираат секој работен ден во својот определен реон и ќе ги регистрираат проблемите на граѓаните. Нови вработувања нема, проектот ќе се реализира преку веќе вработени лица во општината на кој на располагање им се и три возила, како и таблети за електронско внесување на секој проблем. Истите по реонската обиколка, барањата и проблемите на граѓаните ќе ги доставуваат до надлежната општинска служба од каде следниот чекор е нивно решавање.

 Со мој општинар не се укинува отворениот ден на градоначалникот, но се очекува темална анализа за секој проблем потенциран во истиот, информира градоначалникот Митко Јанчев.

Мој општинар како проект се очекува да даде само позитивни резултати. Во истиот зацртани се и казни и награди за општинарите од терен. Ако општинската администрација открие зтајување на истакнати проблеми од граѓаните, за таквата постапка ќе одговара надлежниот општинар за теренот од кој потекнува проблемот, во спротивно за општинарот кој ќе се покаже најдобар во својата работа ќе следува и награда, најави градоначалникот Јанчев. /A.Д

Поврзани вести

Web banner Duma Sinalco Nagradna Igra 300x250px

Најново

 
   
   
   
   

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:

30 (триесет) Оператори во производство

Кандидатите треба да ги поседуваат следните квалификации:

  • ССС
  • Со или без работно искуство

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ Велес не врши дискриминација по ниту еден основ (полова, верска или национална дискриминација) и ги охрабрува сите заинтересирани кандидати  да аплицираат.

Доколку сте заинтересирани, Ве молиме пратете ја Вашата биографија (CV) со фотографија на infomk@rontis.com  или на адреса:

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ   с. Долно Оризари бб, Велес 1400 (со назнака за Оператор ), најдоцна до 10/02/2019 година.