Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Сопругата на педесет и едно годишниот З.М од Росоман  вчера пријавила во кавадаречката полиција дека нејзиниот сопруг Р.М (51) околу пет години чува бомба во куќата.

Веднаш по пријавата полициски службеници од ПС Кавадарци извршиле претрес во собите од куќата и била пронајдена експлозивната направа.

„Бомбата е одземена и предадена за ништење на службите од Дирекцијата за заштита и спасување“ информира портпаролот на СВР Велес, Верољуб Додевски./А.Д

Поврзани вести

Web banner Duma Izvorska Izvor na 300x250px 01

Screenshot 2

52407849 472689196598964 4414210414364065792 n

Најново

 
   
   
   
   

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:

15 (петнаесет) Оператори во производство

 

Кандидатите треба да ги поседуваат следните квалификации:

  • ССС
  • Со или без работно искуство

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ Велес не врши дискриминација по ниту еден основ (полова, верска или национална дискриминација) и ги охрабрува сите заинтересирани кандидати  да аплицираат.

Доколку сте заинтересирани, Ве молиме пратете ја Вашата биографија (CV) со фотографија на infomk@rontis.com  или на адреса:                                  ДПТ РОНТИС ДООЕЛ   с. Долно Оризари бб, Велес 1400 (со назнака за Оператор ), најдоцна до 15/03/2019 година.