Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Сопругата на педесет и едно годишниот З.М од Росоман  вчера пријавила во кавадаречката полиција дека нејзиниот сопруг Р.М (51) околу пет години чува бомба во куќата.

Веднаш по пријавата полициски службеници од ПС Кавадарци извршиле претрес во собите од куќата и била пронајдена експлозивната направа.

„Бомбата е одземена и предадена за ништење на службите од Дирекцијата за заштита и спасување“ информира портпаролот на СВР Велес, Верољуб Додевски./А.Д

Поврзани вести

Web banner Hit Portal Sinalco IceTea 2018 300x250px 01

Најново

 
   
   
   
   

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:

20 (дваесет) Оператори во производство

Кандидатите треба да ги поседуваат следните квалификации:

  • ССС
  • Со или без работно искуство

Локација : Република Македонија - Велес
Доколку сте заинтересирани, Ве молиме пратете ја Вашата биографија (CV) со фотографија на infomk@rontis.com или на адреса: ДПТ РОНТИС ДООЕЛ с. Долно Оризари бб, Велес 1400 (со назнака за Оператор ), најдоцна до 25/09/2018 година.