Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Меѓу големиот број верници кои синоќа дојдоа во храмот Света Петка во Кавадарци да ја слушнат радосната вест за Христовото Воскресение беа и претседателот на државата Ѓорге Иванов и градоначалникот Митко Јанчев со своите семејства.

 

По опходот на црквата, како што налага традицијта, верниците радоста за Воскресението ја делеа со кршење на велигденски јајца. Ваквата традиција беше испочитувана и од семејствата на претседателот и градоначалникот. /А.Д

Поврзани вести

Web banner Hit Portal Sinalco IceTea 2018 300x250px 01

 

Најново