Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Девет годишно дете е повредено вчера во 17.10 часот откако во него удрил мопед марка „Јуинг 50“.

Од полицијата информираа дека сообраќајната незгода се случила на ул. „Вишешница“ во Кавадарци. Мопедот бил управуван од 55 годишниот С.А од Кавадарци.

„ Во незгодата пешакот се здобил со телесни повреди и е пренесен во ЈЗУ Општа Болница - Кавадарци каде му е укажаната медицинска помош. Увид на местото на настанот изврши екипа од ПС ОН Кавадарци“ информира портпаролот на СВР Велес, Верољуб Додевски./  А.Д

Поврзани вести

Web banner Duma Sinalco Nagradna Igra 300x250px

Најново

 
   
   
   
   

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:

30 (триесет) Оператори во производство

Кандидатите треба да ги поседуваат следните квалификации:

  • ССС
  • Со или без работно искуство

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ Велес не врши дискриминација по ниту еден основ (полова, верска или национална дискриминација) и ги охрабрува сите заинтересирани кандидати  да аплицираат.

Доколку сте заинтересирани, Ве молиме пратете ја Вашата биографија (CV) со фотографија на infomk@rontis.com  или на адреса:

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ   с. Долно Оризари бб, Велес 1400 (со назнака за Оператор ), најдоцна до 10/02/2019 година.