Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Завршија земјените работи за изградба на плато, каде ќе се дислоцираат бесправно поставените лимени гаражи во Кавадарци.

Градежната механизација на фирмата „Ја-Ми“ која е донатор  во реализацијата на акцијата на општината за расчистување на запуштена површина кај обиколницата „Северен булевар“,

„Општината  Кавадарци овде на површина од 9 000м2 планира да изврши уредување на целиот простор како би се обезбедиле минимум урбанизирани услови за дислокација на лимените гаражи кои што општината во соработка со сопствениците ги отстрани од узурпираните урбани површини во градот“ рекоа од прес службата на општина Кавадарци./A.Д

Поврзани вести

Web banner Duma Sinalco Nagradna Igra 300x250px

Најново

 
   
   
   
   

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:

30 (триесет) Оператори во производство

Кандидатите треба да ги поседуваат следните квалификации:

  • ССС
  • Со или без работно искуство

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ Велес не врши дискриминација по ниту еден основ (полова, верска или национална дискриминација) и ги охрабрува сите заинтересирани кандидати  да аплицираат.

Доколку сте заинтересирани, Ве молиме пратете ја Вашата биографија (CV) со фотографија на infomk@rontis.com  или на адреса:

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ   с. Долно Оризари бб, Велес 1400 (со назнака за Оператор ), најдоцна до 10/02/2019 година.