Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Дваесет и осум годишната А.Д од Кавадарци е повредена по сообраќајната незгода со своето возило.

 

Од полицијата информираа дека вчера околу 07.30 часот на регионалниот пат Кавадарци-мотел Дреново, патничкиот  автомобил марка „Форд фиеста“ со неготински регистарски ознаки управуван повредената  излетал надвор од патот.

„Повредената девојка е пренесена во ЈЗУ Општа болница - Кавадарци каде е задржана на лекување. Увид на местото на настанот изврши екипа од ПС ОН Кавадарци.“ - информира портпаролот на СВР Велес, Верољуб Додевски./А.Д

Поврзани вести

Web banner Duma Sinalco Nagradna Igra 300x250px

Најново

 
   
   
   
   

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:

30 (триесет) Оператори во производство

Кандидатите треба да ги поседуваат следните квалификации:

  • ССС
  • Со или без работно искуство

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ Велес не врши дискриминација по ниту еден основ (полова, верска или национална дискриминација) и ги охрабрува сите заинтересирани кандидати  да аплицираат.

Доколку сте заинтересирани, Ве молиме пратете ја Вашата биографија (CV) со фотографија на infomk@rontis.com  или на адреса:

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ   с. Долно Оризари бб, Велес 1400 (со назнака за Оператор ), најдоцна до 10/02/2019 година.