Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

ceca grozdober

 

Балканската мега ѕвезда Цеца Ражњатовиќ ќе биде главна ѕвезда на годинашново издание на манифестацијата Тиквешки гроздобер. Организаторот, општина Кавадарци денеска ја објави официјалната програма. Манифестацијата која годинава ќе се реализира под мотото „Приказна под отоврено небо“ изобилува со многу содржини, некои и за прв пат се дел од гроздоберот.

Тиквешкиот гроздобер започнува на седми септември. Во 10 часот ќе биде отворен меморијалниот турнир „сестри Китеви“, по што ќе следува промоција на збирка од вински мисли „Буке“ од Душан Стефанов.

Предвидено е натпреварување во подготовка на коктели од вино и трка на келнери. Ќе има презентации и дегустации на вина, староградска музика и скара.

На првиот ден од гроздоберот, кога е и ослободувањето на Кавадарци, по свечената седница настап на градскиот плоштад ќе имаат SAF Sound system(DJ Гоце &Пикисипи) и  DJ George , по што ќе следи настапот на  СЛАТКАРИСТИКА и КРИСКО.

Вториот ден од манифестацијата ќе започне со изложба на олд тајмери, стит баскет, цртање на графити. Потоа е предвидено мото рели на улица Илинденска, ќе се одржи традиционалната таблијада, а ќе продефилираат низ центарот велосипедисти.

Целовечерен концерт ќе одржат фолклорниот ансамбл „Тиквеш“, „Љубојна“, „Некс тајм“ и оркестарот на Џамбо Агушев.

Недела е последниот трет ден од приказната под отворено небо. Ќе започне со детска програма на градскиот плоштад. Ќе има откинување на прв грозд, по што на пладне ќе започне големото карневалско дефиле.

Гроздоберот ќе заврши со концерт на мега турбо фолк ѕвездата Цеца./A.Д

Поврзани вести

Web banner Duma Sinalco Nagradna Igra 300x250px

 

Најново

 
   
   
   
   

rontis

 

Швајцарска мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала заради зголемување на својот постоечки капацитет има потреба да вработи:

Техничар  во оддел за  одржување

Кандидатите треба да ги исполнуваат следните услови:

  • ССС (Електро- техничар,  Машински техничар и др. сродни занимања)
  • Познавање на англиски јазик ќе се смета за предност
  • Познавање на работа со компјутери
  • Со или без работно искуство

Локација : Република Македонија - Велес

Доколку сте заинтересирани, Ве молиме пратете ја Вашата биографија (CV) со слика на  infomk@rontis.com  или на адреса: ДПТ РОНТИС  ДООЕЛ Велес  с. Долно Оризари бб, Велес 1400  задолжително со назнака за Техничар, најдоцна до 30/11/2018 година .

 

rontis

Швајцарска мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала заради зголемување на својот постоечки капацитет има потреба да вработи:

Mагационер

Кандидатите треба да ги поседуваат следните квалификации:

  • ССС
  • Со или без работно искуство
  • Познавање на англиски јазик, Возачка дозвола „В“ - категорија

  и поседување на сертификат за управување со виљушкар ќе се смета за предност

  • Вработувањето е на определено време, со можност за трансформација на неопределено време.

Доколку сте заинтересирани, Ве молиме пратете ја Вашата биографија (CV) со слика на  infomk@rontis.com  или на адреса:                              ДПТ РОНТИС  ДООЕЛ Велес  с. Долно Оризари бб, Велес 1400  задолжително со назнака за Магационер, најдоцна до 30/11/2018 година.

 

rontis

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:

20 (дваесет) Оператори во производство

 Кандидатите треба да ги поседуваат следните квалификации:

  • ССС
  • Со или без работно искуство

Локација : Република Македонија – Велес

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ Велес не врши дискриминација по ниту еден основ (полова, верска или национална дискриминација) и ги охрабрува сите заинтересирани кандидати  да аплицираат.

Доколку сте заинтересирани, Ве молиме пратете ја Вашата биографија (CV) со фотографија на infomk@rontis.com  или на адреса:                                  ДПТ РОНТИС ДООЕЛ   с. Долно Оризари бб, Велес 1400 (со назнака за Оператор ), најдоцна до 30/11/2018 година.