Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

soob

Четериесет и едно годишниот С.И од велешкото село Бузалково е тешко повреден во сообраќајна незгода што вчера попладне, околу 15 часот се случила на патот Градско - Прилеп.

Како што информира портпаролот на СВР Велес, Верољуб Додевски, незгодата се случила помеѓу патнички автомобил марка „Пежо“ со француски регистарски броеви управувано од А.Б.(25) oд Франција и патнички автомобил марка „Фолксваген Голф“ со велешки регистарски броеви управувано од С.И.(41) од с. Бузалково - велешко.

„Во незгодата со тешки телесни повреди се здобил возачот на патничкиот автомобил „Фолксваген Голф“ кој е пренесен и задржан на лекување во кавадаречката болница. Увид на местото на настанот изврши екипа од ПС ОН Кавадарци“ информира Додевски. /А.Д

Поврзани вести

Web banner Duma Izvorska Izvor na 300x250px 01

Screenshot 2

52407849 472689196598964 4414210414364065792 n

Најново

 
   
   
   
   

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:

15 (петнаесет) Оператори во производство

 

Кандидатите треба да ги поседуваат следните квалификации:

  • ССС
  • Со или без работно искуство

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ Велес не врши дискриминација по ниту еден основ (полова, верска или национална дискриминација) и ги охрабрува сите заинтересирани кандидати  да аплицираат.

Доколку сте заинтересирани, Ве молиме пратете ја Вашата биографија (CV) со фотографија на infomk@rontis.com  или на адреса:                                  ДПТ РОНТИС ДООЕЛ   с. Долно Оризари бб, Велес 1400 (со назнака за Оператор ), најдоцна до 15/03/2019 година.