Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

komunalec vozilaСо ровокопач и две теренски возила со приколка од денеска е збогатен возниот парк на ЈП „Комуналец“ Кавадарци. Се работи за возила и машина кои ќе го подобрат работењето на ова јавно претпријатие во делот на услугите кои им ги пружа на граѓаните.

Денеска на пуштањето во функција присуствуваше и градоначалникот Митко Јанчев, кој нагласи дека со ова продолжува модернизацијата на „Комуналец“.

„Ова е трета набавка од годишниот план што го имаме за Комуналец. Станува  збор за две теренски возила со приколка кои ќе служат за секторите на претпријатието. Оваа инвестиција е околу 80 илјади евра. До крајот на септември очекуваме уште цистерна за перње на улици и уште еден скип“ рече градоначалникот

Директорот на јавното претпријатие, Ѓоко Поп- Ицов нагласи дека за ровокопачот ќе се набави и нож кој ќе се користи во текот на зимата за чистење на снегот од тротоарите и градскиот плоштад, а едно од возилата е за мини хидро-електричните централи, а другото возило марка „Дачиа“ со приколка за потребите на водовод и канализација.

 Oд набавката на нови возила и механизација за Комуналец ќе следува уште една фаза и во наредниот период ќе бидат промовирани и нови возила./А.Д

Поврзани вести

Web banner Hit Portal Sinalco IceTea 2018 300x250px 01

Најново

 
   
   
   
   

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:

20 (дваесет) Оператори во производство

Кандидатите треба да ги поседуваат следните квалификации:

  • ССС
  • Со или без работно искуство

Локација : Република Македонија - Велес
Доколку сте заинтересирани, Ве молиме пратете ја Вашата биографија (CV) со фотографија на infomk@rontis.com или на адреса: ДПТ РОНТИС ДООЕЛ с. Долно Оризари бб, Велес 1400 (со назнака за Оператор ), најдоцна до 25/09/2018 година.