Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

oskvernavena crvka

Вандали изминативе денови ја сквернавеле црквата Света Петка во новиот центар на Кавадарци. Испишале градит на еден од ѕидовите на црквата кои се ѕидани со камен. Исто така ги оштетиле и клупите во дворот.

Кавадарчани се гневни на овој гнасен чин и го осудуваат. Осуда доаѓа и од свештените лица.

ostetena crkva klupa

„Преку молитва се бара спасение, помош за здравје среќа, а не преку оштетување на цркви“ велат свештениците од храмот Света Петка кој бил мета на вандали.

Пред скоро две години беше оштетен и тревникот во дворот на црквата а случајот беше пријавен во полиција./A.Д

IMG b6d37edcf87329f8185e4e7e2d4662e4 V

Поврзани вести

Web banner Hit Portal Sinalco IceTea 2018 300x250px 01

Најново

 
   
   
   
   

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:

20 (дваесет) Оператори во производство

Кандидатите треба да ги поседуваат следните квалификации:

  • ССС
  • Со или без работно искуство

Локација : Република Македонија - Велес
Доколку сте заинтересирани, Ве молиме пратете ја Вашата биографија (CV) со фотографија на infomk@rontis.com или на адреса: ДПТ РОНТИС ДООЕЛ с. Долно Оризари бб, Велес 1400 (со назнака за Оператор ), најдоцна до 25/09/2018 година.