Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

20180910 792ff1585af331442b919bf216de3a2fСо спектакуларен пет минутен огномет синоќа финишираше програмата од стопанско-туристичката и културна манифестација Тиквешки гроздобер. Според организаторот концертот на мега ѕвездата Светлана- Цеца Ражњатовиќ го проследија над 50 илјади граѓани.

Цеца направи кулминација на сите музички случувања. Кавадарчани но и гостите кои дојдоа од земјава и странство со неа ги пееја понзтите хитови. Плоштадот како никогаш досега беше преполнет. Преполни беа сите официјални штандови на винариите и кафетериите. Таму се пиеше исклучиво вино. На овој гроздобер место повеќе се бараше и во сите угостителски објекти.

Организаторот успеа да обезбеди паркинг простор за сите автомобили кои влегоа во Кавадарци за гроздоберот. Волонтерите кои ги распоредуваа возилата беа на висина на задачата. Се наплаќаше по 50 денари за паркирање.

 

Во саботата исто така со голем интерес беа проследени музичките концерти на Некс тајм, Љубојна и Агушеви.

За младите гроздоберска забава имаше и на спомен костурницата. Настапите на неколку познати ди-џеи исто така беа проследени со воодушевување од младите.

Иако на првиот ден од гроздоберот, во петокот во ноќните часови паѓаше силен дожд публиката се забавуваше со Криско и Слаткаристика. Младите нивни фанови не ги спречи дождот да покажат дека се желни за забава.

Во рамки на гроздоберот не изостанаа и спортски активности. Се играше кошарка, ракомет. Исто така се исцртуваа и графити.

Се на се Кавадарци се покажа како одличен организатор и домаќин на годинашното издание на Тиквешки гроздобер.

Ангел Данов

Поврзани вести

Web banner Duma Izvorska Izvor na 300x250px 01

Screenshot 2

52407849 472689196598964 4414210414364065792 n

Најново

 
   
   
   
   

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има
потреба да вработи:

10 (десет) Оператори во производство

Кандидатите треба да ги поседуваат следните квалификации:

  • ССС
  • Со или без работно искуство

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ Велес не врши дискриминација по ниту еден основ (полова, верска или национална дискриминација) и ги охрабрува сите заинтересирани кандидати  да аплицираат.

Доколку сте заинтересирани, Ве молиме пратете ја Вашата биографија (CV) со фотографија на infomk@rontis.com  или на адреса:                                  ДПТ РОНТИС ДООЕЛ   с. Долно Оризари бб, Велес 1400 (со назнака за Оператор ), најдоцна до 15/04/2019 година.