Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

policija

 Шеесет и девет годишната  Т.Т од Кавадарци починала поради труење. Таа  била донесен во кавадаречката болница со видливи знаци на труење и поради серозноста на здравствената состојба,  лекарите ја препратиле на лекување  во Клиничкиот центар во Скопје, каде  починала.

 Од полицијата информираат дека случајот кај нив го пријавиле од болницата околу 18 часот.                                        

Полицијата добила писмо од Специјалниот завод во Демир Капија на 28 септември со кое било пријавено дека во периодот од 19 до 28 септември од просторијата каде биле сместени котлите за парно греење и резервоарите биле одземени 8000 литри масло за греење./A.Д

Поврзани вести

Web banner Duma Kozuvcanka Fakti 300x250px 01

banerknigovodstvo

Најново