Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

kvpolicija fin

Непознат сторител, ноќта помеѓу 7 и 8 октомври, на улица „Методи Џунов – Џикот“ во Кавадарци изврши кражби од две товарни возила и три патнички возила и украде патнички автомобил марка „Југо“ со кавадаречки регистарски ознаки.

По преземени мерки и активности од страна на униформираните полициски службеници од полициската станица од општа надлежност во Кавадарци рано утрото, вчера на 8 октомври, откриен е сторителот на двете кражби кај кого се пронајдени украдените предмети.

„Станува збор за лицето Б.О.(34) од Кавадарци кое полицијата го лишила од слобода и против него ќе биде поднесена соодветна пријава за сторените кривични дела,“ пишува во соопштението на Секторот за внатрешни работи Велес./У.Ј

 

Поврзани вести

Web banner Duma Kozuvcanka Fakti 300x250px 01

Најново