Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn
policija12w
 
23 годишен неготинец, управувајќи „Ауди А3“  влетал во излог од парфимерија во Неготино. Од полицијата информираа дека е причинета  само материјална штета .

„Вчера окoлу 07.00 часот на улица „Маршал Тито“ во Неготино патнички автомобил „Ауди А3“ со кавадаречки регистарски ознаки, управуван од С.С.(23) од Неготино, изгубил контрола, излетал од патот и удрил во излог од парфимерија. Притоа, била направена само материјална штета, нема повредени лица. 
Извршен е увид на местото на настанот“ информира портпаролот на СВР Велес, Верољув Додевски./А.Д

Поврзани вести

web banner 300x250 Sinalco Duma

banerknigovodstvo

Најново

 
   
   
   
   

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:

20 (дваесет) Оператори во производство

 

Кандидатите треба да ги поседуваат следните квалификации:

  • ССС
  • Со или без работно искуство

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ Велес ги охрабрува сите заинтересирани кандидати  да аплицираат, без разлика на нивната полова, верска или национална припадност.

Доколку сте заинтересирани, Ве молиме пратете ја Вашата биографија (CV) со фотографија на infomk@rontis.com  или на адреса:                                  

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ   с. Долно Оризари бб, Велес 1400 (со назнака за Оператор ), најдоцна до 10/09/2019 година.