Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

kvpolicija fin

Шеесет и шестгодишен Кавадарчанец се здобил со тешки повреди вчера по удар од патничко возило „лада” на пазарот во Кавадарци. Според СВР Велес возилото со кавадаречки таблички го управувал 46-годишен жител од населбата Глишиќ.

Повредениот бил задржан на лекување во Општата болница во Кавадарци. Извршен е увид на местото на настанот од страна на екипа на полициската станица од општа надлежност во Кавадарци.

Исто така попладнето во 18.30 часот на регионалниот пат Кавадарци - Мотел Дреново се случила и сообраќајна незгода во која товарно возило марка „Ман“, со кавадаречки регистарски броеви, управуван од триесет и две годишниот Б.Н.од Кавадарци удирил во транспортната лента за руда на комбинатот „Фени“ и се превртел на коловозот.

Во несреќата со телесна повреда се здобил возачот на камионот кој е задржан на во ЈЗУ Општа болница - Кавадарци.

На местото на несреќата увид извршила екипа на полициската станица од општа надлежност во Кавадарци./У.Ј

Поврзани вести

web banner 300x250 Sinalco Duma

banerknigovodstvo

E baner

Најново

 
   
   
   
   

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:

20 (дваесет) Оператори во производство

 

Кандидатите треба да ги поседуваат следните квалификации:

  • ССС
  • Со или без работно искуство

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ Велес ги охрабрува сите заинтересирани кандидати  да аплицираат, без разлика на нивната полова, верска или национална припадност.

Доколку сте заинтересирани, Ве молиме пратете ја Вашата биографија (CV) со фотографија на infomk@rontis.com  или на адреса:                                  

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ   с. Долно Оризари бб, Велес 1400 (со назнака за Оператор ), најдоцна до 10/09/2019 година.