Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

zaev izjava nova

Премиерот Зоран Заев денеска од Кавадарци најави дека е подготвен за одржување на лидерска средба на која би се разговарало за СЈО, реформите но и останатите актуелни прашања во земјава.

„Секако, лидерска средба е време да одржиме едно  заради реформите и реформските закони во собранието,  второ заради претстојните претседателски избори кои доаѓаат пред нас   и трета работа е вредно да се разговара било кое отворено прашање.  Јас секогаш давам шанса на дијалогот. Дијалогот е од помош за нашата земја за сите отворени прашања. “ рече Заев и искажа оптимизам дека лидерска средба ќе се одржи наскоро, а терминот ќе го усогласат и со шефот на македонската опозиција. / А.Д

Поврзани вести

Web banner Duma Izvorska Izvor na 300x250px 01

Screenshot 2

52407849 472689196598964 4414210414364065792 n

Најново

 
   
   
   
   

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:

15 (петнаесет) Оператори во производство

 

Кандидатите треба да ги поседуваат следните квалификации:

  • ССС
  • Со или без работно искуство

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ Велес не врши дискриминација по ниту еден основ (полова, верска или национална дискриминација) и ги охрабрува сите заинтересирани кандидати  да аплицираат.

Доколку сте заинтересирани, Ве молиме пратете ја Вашата биографија (CV) со фотографија на infomk@rontis.com  или на адреса:                                  ДПТ РОНТИС ДООЕЛ   с. Долно Оризари бб, Велес 1400 (со назнака за Оператор ), најдоцна до 15/03/2019 година.