Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

soob

Четериесет и девет годишниот Ј.Г од Кавадарци се здобил со тешки телесни повреди откако паднал и удрил во метален профил на своето работно место. Од СВР Велес го потврдија слуачајот

„ Вчера во 6 часот  во Полициската станица Кавадарци било пријавено дека во фирма во Кавадарци вработениот Ј.Г.(49) паднал и удрил во метален профил, при што се здобил  со тешки телесни повреди. По укажаната помош во Општа болница Кавадарци, Ј.Г. бил препратен во Комплексот клиники „Мајка Тереза“ во Скопје.“ рече портпаролот на СВР Велес, Верољуб Додевски. 

На местото каде е повреден работникот бил извршен увид и се превземаат мерки за расчистување на случајот./А.Д

 

Поврзани вести

Web banner Duma Izvorska Izvor na 300x250px 01

Screenshot 2

52407849 472689196598964 4414210414364065792 n

Најново

 
   
   
   
   

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:

15 (петнаесет) Оператори во производство

 

Кандидатите треба да ги поседуваат следните квалификации:

  • ССС
  • Со или без работно искуство

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ Велес не врши дискриминација по ниту еден основ (полова, верска или национална дискриминација) и ги охрабрува сите заинтересирани кандидати  да аплицираат.

Доколку сте заинтересирани, Ве молиме пратете ја Вашата биографија (CV) со фотографија на infomk@rontis.com  или на адреса:                                  ДПТ РОНТИС ДООЕЛ   с. Долно Оризари бб, Велес 1400 (со назнака за Оператор ), најдоцна до 15/03/2019 година.