Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

53136670 2369717586585622 4489120566766206976 n„Пајак“ возилото од понеделник ќе биде ставено во функција на средување на хаоаост кој владее со паркирањето во Кавадарци. Од кабинетот на градоначалникот Митко Јанчев информираа дека ќе се интервенира најпрво на хаварисаните возила, кои ќе бидат дистрибуирани до депото на „Северен булевар“.

 

„Ќе се интервенира и на непрописно паркираните возила и возилата паркирани во зелени површини. Се апелира до граѓаните прописно да ги паркираат своите возила на веќе обележани  паркинг места“ велат од општината.

За непрописно паркираните возила ќе следуваат казни од надлежните служби./А.Д

Поврзани вести

Web banner Duma Kozuvcanka Fakti 300x250px 01

Најново