Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

kavadarci

Се зголемува одзивот на граѓаните на избирачките места, покажуваат податоците од ОИК споредено со излезноста во 10 часот.

И понатаму гласањето во Тиквешијата е без проблеми. До 13 часот во Кавадарци гласале 27,67% од вкупниот број избирачи, или правото на глас го оствариле 8885 кавадарчани.

Во Неготино до 13 часот правото на глас го оствариле 4.587 граѓани со право на глас, или 29,02% од вкупниот борј запишани избирачи. Проблеми во текот на гласањето нема, потврди за Дума.мк претседателката на ОИК, Нетка Веселинова.

Во Росоман на гласачките места до 13 часот излегле 24,81%. Лазар Симоновиќ, претседател на ОИК вели дека проблеми не се бележат, а споредено со 10 часот се бележи поголема излезност.

Најголема излезност се бележи во Демир Капија. Таму гласале  32,75% од запишаните избирачи 3331.

А.Д

Поврзани вести

web banner 300x250 Sinalco Duma

banerknigovodstvo

Најново

 
   
   
   
   

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:

20 (дваесет) Оператори во производство

 

Кандидатите треба да ги поседуваат следните квалификации:

  • ССС
  • Со или без работно искуство

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ Велес ги охрабрува сите заинтересирани кандидати  да аплицираат, без разлика на нивната полова, верска или национална припадност.

Доколку сте заинтересирани, Ве молиме пратете ја Вашата биографија (CV) со фотографија на infomk@rontis.com  или на адреса:                                  

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ   с. Долно Оризари бб, Велес 1400 (со назнака за Оператор ), најдоцна до 10/09/2019 година.