Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Kav17Без никакви проблеми, во фер и демократска атмосфера  граѓаните на Тиквешијата го остваруваат своето граѓанско право да гласаат за еден од тројцата претседателски кандидати, потврдуваат од општинските изборни комисии.

Во Кавадарци до 17 часот гласале 15.144 граѓани од вкупниот број запишани избирачи или 47,16%.

Во Неготино излезноста е близу 50% или гласале 7767 од вкупниот број граѓани со право на глас.

Највисока излезност во овој дел од државата и понатаму има во Демир Капија каде до 17 часот гласале 52,78% од запишаните избирачи 3331.

Од изборните комисии очекуваат уште поголема излезност во последните часови до затворањето на избирачките места.

Поврзани вести

web banner 300x250 Sinalco Duma

banerknigovodstvo

Најново

 
   
   
   
   

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:

20 (дваесет) Оператори во производство

 

Кандидатите треба да ги поседуваат следните квалификации:

  • ССС
  • Со или без работно искуство

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ Велес ги охрабрува сите заинтересирани кандидати  да аплицираат, без разлика на нивната полова, верска или национална припадност.

Доколку сте заинтересирани, Ве молиме пратете ја Вашата биографија (CV) со фотографија на infomk@rontis.com  или на адреса:                                  

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ   с. Долно Оризари бб, Велес 1400 (со назнака за Оператор ), најдоцна до 10/09/2019 година.