Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

rezultatiСпоред првичните податоци што ги објави ДИК, кандидатот на ВМРО-ДПМНЕ, Гордна Силјановска-Дафкова е во водство пред Стево Пендаровски од СДСМ во сите општини од Тиквешијата. Членовите и симпатизери на ВМРО-ДПМНЕ ја слават победата во овие општини во првиот круг.

Во Кавадарци излезноста е 56,29%. За Силјановска- Дафкова има освоено  9261  глас, Пендаровски 7866. Неважечки биле 836 ливчиња.

Силјановска-Дафкова води и во Неготино. Има освоено 2672 гласа. Пендаровски 2233, а Река 55 гласа.

Кандидатот на ВМРО-ДПМНЕ води и во Росоман. Има освоено 1052  гласа, Пендаровски 765, Река 14.

Во Демир Капија, каде имаше највисока излезност од 63,4(%  исто така во водство е Силјановска-Дафкова. Таа ја добила подршката на 1089, а Пендаровски на 933 демиркапијци. Река освоил 22 гласа.

А.Д

Поврзани вести

web banner 300x250 Sinalco Duma

banerknigovodstvo

Најново

 
   
   
   
   

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:

20 (дваесет) Оператори во производство

 

Кандидатите треба да ги поседуваат следните квалификации:

  • ССС
  • Со или без работно искуство

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ Велес ги охрабрува сите заинтересирани кандидати  да аплицираат, без разлика на нивната полова, верска или национална припадност.

Доколку сте заинтересирани, Ве молиме пратете ја Вашата биографија (CV) со фотографија на infomk@rontis.com  или на адреса:                                  

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ   с. Долно Оризари бб, Велес 1400 (со назнака за Оператор ), најдоцна до 10/09/2019 година.