Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

67293123 2466538063570240 1649359147805704192 oГрадоначалникот на Кавадарци, Митко Јанчев денеска во својот кабинет ги прими вршителот на должноста помошник државен секретар на САД за Европа и Евроазија, Филип Рикер  и амбасадорката на САД,  Кејт Мари Брнз .

Не се познати детали од текот на разговорите бидејќи немаше изјави за медиумите.

По средбата од кабинетот на градоначалникот доставија кратко соопштение во кое се нагласува дека честа да се биде домаќин на високи политички претставници како што е  Рикер е огромна и од големо значење за Општина Кавадарци./А.Д

Поврзани вести

E baner

web banner 300x250 Sinalco Duma

banerknigovodstvo

Најново